תפריט+

שיפוץ בשלושה מיילים

נוצר ב ספטמבר 15, 2014 ע"י קטגוריות: פוסטים | 5 תגובות

לפוסט הבא

לפוסט הקודם

יום אחד היא התקשרה. בדרכה מלאת החיים סיפרה ש "היא ראתה דירה מושלמת אבל היא קטנה מדי ויש בה עמודים באמצע ומה אפשר לעשות איתם ואיפה היא תשים את פינת האוכל והאמבטיה פצפונית" ובכלל אני חייבת לבוא לעזור לה להחליט האם לקנות את הדירה.

הסכמתי מיד (גם אם לא דיברנו חמש שנים, היא מבקשת, אני מתייצבת). שאלתי האם היא יכולה לשלוח תכנית בינתיים.

פתח סוגריים.

אדריכלים אוהבים תכניות. אדריכלים מתים על תכניות. כמו שקונדיטורים קוראים ספרי אפייה לפני השינה (טוב, גם אני…), אדרכילים קוראים ספרי תכניות. לצערי, אין הרבה כאלה, לרב זה עטוף בהרבה תמונות מעוצבות ויפות, אבל תנו לנו תכניות ואנחנו מאושרים.

הרבה פעמים הרעיונות הכי טובים מגיעים מהתכנית ולא מהשטח. אין ספק שחובה לבקר בשטח, להבין את הקונטקסט, את המבטים וכו'. אבל תכנית מזקקת את התכנון בצורה מושלמת.

ככל שאנחנו רוכשים ניסיון במקצוע התכנית מדברת מיד. במבט אחד מבינים את היחסים, את הפרופורציות, את זרימת החיים, את החסמים. כמעט את צורך במידות. היחס בין החללים מסביר את עצמו.

סגור סוגריים.

אז היא שלחה את המייל הבא עם התוכנית המצורפת:

first mail

ron kh martef 4.12.12 Model

את הדירה תכננה אדריכלית אורנה שתיל בבניין לשימור שתכנן משרד אדריכלים בר-אוריין

אחרי כמה דקות היא שלחה את המייל הזה:

second mail

וזה מה שעניתי לה:

third mail

האינסטינקט הראשוני הזה, שכאמור נכתב טרם ביקרתי בדירה, הפך למחולל הדירה.

זו דירה של אמא ובן. (בן שלוש וחצי). כשחשבתי על הרהיט הזה ראיתי בעיני רוחי אותה יושבת לעבוד (או לזפזפ או למצוא לרגע דבר אינפורמציה) ואותו משחק בחלל המרכזי. קשר העין נשמר. ואז ראיתי אותו גדל ומכין שיעורי בית. שוב בחלל המרכזי, בקשר עין איתה כשהיא במטבח (?). הרעיון הוא שאזור המחשב הוא איזור חיוני בבית שמייצר סביבו הרבה חיים. אם הוא יהיה 'תקוע' בחלל נפרד ומנותק, השימוש בו ירד פלאים. (בבית השכור בו אני גרה מעולם לא עבדתי בחדר הנושא את השם 'חדר עבודה'. אני ולפטופי עובדים בכל מקום פרט לו).

1

2

3

6

9

4

5

8

7ייעוץ בבחירת טפטים ובדים, יוסי גולדברג מאלמנטו.

צילום: אלעד שריג.

מאז המייל ההוא עברו עוד 999 מיילים שכל מטרתם היתה להפוך את המייל הראשון ההוא ממילים למציאות…

5 תגובות

 1. יו, איך מיקמת כל כך נכון את המילים על הדף: "אדריכלים אוהבים תכניות. אדריכלים מתים על תכניות… הרבה פעמים הרעיונות הכי טובים מגיעים מהתכנית ולא מהשטח. אין ספק שחובה לבקר בשטח, להבין את הקונטקסט, את המבטים וכו'. אבל תכנית מזקקת את התכנון בצורה מושלמת…."

  תמיד אני מרגישה שאני מגושמת קצת בבואי לדירה קיימת. בני הבית מכירים אותה יותר טוב ממני ומבינים אותה ואת היחסים שבה ואני טירונית בה. ואז אני מבקשת "תכנית כדי שאוכל לעבוד עליה" אבל בעצם אני מבקשת חומר קריאה כדי שאוכל להתקרב לחלל.

  חשוב להיות בשטח, אבל אני מתחיל להבין אותו רק מול התכנית.

  דירה יפיפיה ויש עין, חבל"ז. ♥

  • סיגל היקרה, איזה כיף שאת תמיד מבינה!

  • מגיבה באיחור אופנתי של חצי שנה…
   עם הטעם שלך, זה יהיה מושלם, תודה!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>