תפריט+

מתחם האמנים – ההשקה!

נוצר ב ספטמבר 1, 2012 ע"י קטגוריות: פוסטים | 4 תגובות

לפוסט הבא

לפוסט הקודם

אמנם הבטחתי שבפעם הבאה שאני מעדכנת לגבי הפרויקט הזה כבר יהיו תמונות של צלם, אבל ביום חמישי היתה ההשקה, והיה כל כך חגיגי ומשמח, ששוב תאלצו להסתפק בתמונות האייפון הנחותות שלי…
ללא הרבה מילים ועם הרבה תמונות – השקת מתחם האמנות הצעירה – Artport TLV של הקרן המשפחתית על שם טד אריסון.
תזכורת למי שלא אדוק בקריאת הבלוג או בחיי (:)): הקרן המשפחתית על שם טד אריסון ערכה תחרות אדריכלית להסבה של הפחונים בדרך בן צבי (מתחם בזק, יריד צבע טרי מלפני שנתיים) למתחם לאמנות צעירה, בה אמנים מקבלים סטודיו עבודה וחלל גלריה להצגת העבודות. (art residence). אדר' כרמית הרניק, אדר' ליאת איינהורן ואנכי זכינו בתחרות ובביצוע הפרויקט הכל כך כיפי הזה.
כמו ברב התהליכים האדריכליים שאני מכירה (במיוחד באלו הדוקי התקציב), הפרויקט לא בוצע כפי שהוא תוכנן במקור. בסופו של דבר נבנו שמונה חדרי סטודיו, שיהוו חלל יצירה לשמונה אמנים (שניים בינלאומיים ושישה ישראלים). בנוסף נבנתה גלריה גדולה, שתשמש כחלל תצוגה לעבודות האמנים ומקום לעריכת כיתות אמן בהיקפים שונים.
בין שתי הפונקציות האלה ישנו "רחוב",שעם מעט מאוד השקעה (הצללה וספסלים), עומד לדעתי להיות החלל הפעיל, הבלתי אמצעי, שבו מתרחשים החיים והפגשיות המקצועיות והיצירתיות.
בהשקה של המתחם הגלריה והרחוב שונו מעט מייעודם ו"התחפשו" לאולם אירועים. ללא ספק חללים אדפטיביים, שמקבלים על עצמם מיני פרוגרמות…
באירוע הפתיחה כל אמן אצר מיני תערוכה בתוך הסטודיו שלו, שהציגה את עצמו ואת עבודתו. מצלמות האבטחה מכל סטודיו שודרו לגלריה הגדולה ויצרו מעין מטריצת ריאליטי של הנעשה ב"תערוכות" של האמנים.
חדרי הסטודיו אויישו כבר לפני שבועיים. זה תמיד משמח ומרגש לראות איך אנשים חווים את החלל שאתה תכננת עבורם. (במקרה זה ללא דיאלוג אישי). תחומי האמנות הם מגוונים (ציור, וידאו ארט, אוצרות וכד') וחדרי הסטודיו ניסו להיות גנרים ולתת לאמנים להפוך אותם לשלהם. לתחושתי זה מתחיל לקרות.
טוב, אז הפעם הבאה תהיה כבר באמת תמונות דוגמניות של צלם. פשוט לא התאפקתי…

4 תגובות

  1. זה מה שקורה כשאמנות פוגשת אמנות!! פרוייקט יפהפה ומלא שאר רוח.
    אגב, אייפון או לא אייפון, התמונה הראשונה מושלמת! :)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>